فوت و فن آشپزی

بهترین فوت و فن های آشپزی رفع تندی غذا

برای از بین بردن تندی غذا می توانید تندی و مزه غذای خود را ایده آل کنید.

رفع تندی غذا با بهترین روش ها
اگر در هنگام پخت غذا متوجه شدید که غذای شما بیش از حد تند شده می توانید برای رفع تندی غذا از راهکار های ادامه این مطلب استفاده نمایید.

۱. اگر در هنگام طبخ غذا متوجه تندی بیش از حد غذا شدید می توانید مقدار مواد غذایی به کار برده شده در غذا را بیشتر کنید با این کار می توانید تندی غذا را کاهش بدهید.
۲. با اضافه کردن سرکه انگور و سرکه سیب و آب لیمو به غذای در حال پخت می توانید تندی غذایتان را کاهش دهید شیر هم به خوبی تندی غذا را کاهش می دهد.

اضافه کردن آبلیمو به غذای تند برای کاهش تندی غذا
۳. لبنیات کپسایسین موجود در فلفل را که باعث تندی غذا می شود به خوبی در خود حل می کند پس اگر غذای شما تند شد می توانید از لبنیات برای کاهش تندی غذای خود استفاده کنید. غذا های مکزیکی و هندی و تایلندی اغلب خیلی تند هستند و شما می توانید در هنگام سرو این غذا ها از خامه ترش و ماست رایتا استفاده کنید.

افزودن شیر به غذای تند برای رفع تندی غذا
۴. اگر شما ترجیح می دهید که از لبنیات برای رفع تندی غذای خود استفاده نکنید می توانید شیر نارگیل و شیر بادام و شیر سویا و شیر برنج را به غذا اضافه کنید این مواد غذایی حاوی چربی هستند و می توانند کپسایسین موجود در فلفل را به خوبی در درون خود حل نمایند. در هنگام طبخ غذا های مکزیکی از مقدار زایدی شیر نارگیل استفاده می کنند.

رفع تندی غذا
۵. می توانید غذا های تند را با نشاسته سرو کنید. نان و برنج معمولی به خوبی ادویه های غذا را جذب می کنند بنابراین باعث می شوند تندی غذا را کمتر حس کنید. غذا های تند مکزیکی را به همراه تورتیلا و غذا های هندی را به همراه نان و هم چنین غذا های تایلندی را به همراه برنج سرو می کنند.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن