دسر

طرز تهیه حلوا با انبه جدید

حلوای انبه یکی از خوشمزه ترین دسر هاست یک حلوای خیلی خوشمزه و خوش عطر

مواد لازم برای تهیه حلوای انبه
آرد قنادی ۱/۲ پیمانه
آرد سمولینا ۱/۲ پیمانه
شکر ۱و نیم پیمانه
انبه پوره شده ۱ پیمانه
روغن و کره مجموعا ۵۰ گرم
شیر ۲/۳ پیمانه یا ۱۳۰ گرم
هل پودر شده ۱/۲ قاشق چایخوری
زعفران آب کرده به میزان لازم
خلال بادام برای تزیین


 

طرز تهیه حلوای انبه
برای شروع کار ما نیاز داریم که آرد را الک کنیم . آرد سفید و آرد سمولینا را با هم مخلوط میکنیم و الک میکنیم . آرد الک شده را داخل تابه ای مناسب با حرارت ملایم و با حوصله تفت میدهیم تا خامی آرد گرفته شود و رنگ آرد به رنگ کرم نزدیک به طلایی برسد . باید آرد را مدام هم بزنید تا نسوزد و ته نگیرد. اگر آرد سمولینا در دسترس نبود میتوانید از همان آرد سفید جایگزین کنید ولی تردی این حلوا از آرد سمولیناست . بعد از اینکه حلوا به رنگ مناسب رسید باید روغن و کره را که روی هم ۵۰ گرم میشود را به آرد اضافه کنیم و با کمی حرارت بیشتر روغن را به مدت ۱ دقیقه با آرد تفت میدهیم . روغن را به خاطر روان شدن حلوا و کره را بخاطر عطر و طعم دلپذیرحلوا استفاده میکنیم . هنگامی که آرد و روغن درحال تفت داده شدن هستند بخشی از رنگ حلوا نیز در حین همین تفت دادن تغییر میکند.

سپس انبه را پوره میکنیم و از صافی رد میکنیم تا هیچ دانه ای داخلش نباشد. شکر را با انبه مخلوط میکنیم و این مخلوط را به آردمان اضافه میکنیم و هم می زنیم تا مواد یکدست شود. شیر را داغ میکنیم و با مقداری زعفران دم کرده و هل مخلوط میکنیم و به حلوا اضافه میکنیم و روی حرارت متوسط این مواد را هم میزنیم تا غلیظ شوند و به اصطلاح حلوا جمع شود و آبش گرفته شود.

حلوای آماده شده از ظرف جدا می شود. اگر بخواهید حلوا را داخل قیف بریزید باید کمی آبکی تر و شل تر بردارید. همچنین میتوانید حلوا را قالبی هم تزیین کنید به این صورت که داخل قالب نظر را چرب کنید کمی از حلوا را داخل آن محکم فشار دهید و نیم ساعت داخل فریزر قرار دهید. بعد روی آن را با خلال پسته یا ترافل تزیین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن