آشپزی ملل

طرزتهیه چند نوع غذا ترکی سرآشپز

غذا ترکی سنتی مرغ وسبزیجات تنوری وکاناپ کوفته و سوفله رول بادنجان بسیار خوشمزه

 

مرغ و سبزیجات تنوری

مواد لازم:

سینه مرغ: ۲ عدد
روغن زیتون: به مقدار لازم
فلفل سیاه (پودر شده): به مقدار لازم
پودر کاری: به مقدرا لازم
پودر آویشن: به مقدار لازم
فلفل قرمز (پودرشده): به مقدار لازم
نمک: به مقدار لازم
سیب زمینی (درشت خردشده): ۲ عدد
کلم بروکسل (دو نیم شده): ۳۰۰ گرم
پیاز (خردشده): یک عدد


طرز تهیه:

۱. سینه های مرغ را به اندازه های دلخواه برش دهید. ۳ الی ۴ قاشق سوپ خوری روغن زیتون، فلفل سیاه، پودر کاری، پودر آویشن، فلفل قرمز و نمک را با هم مخلوط کنید. نیمی از این مخلوط را به برش های مرغ زده و در یخچال قرار دهید تا مزه دار شوند.

۲. سبزیجات را درشت خرد کرده و با مقداری روغن زیتون، نمک و فلفل سیاه مخلوط کنید. بقیه مخلوط چاشنی ها را به سبزیجات اضافه و مخلوط کنید.

۳. سینه مرغ مزه دار شده و ۳. سینه مرغ مزه دار شده و سبزیجات را در سینی فر پوشیده شده با کاغذ رسبزیجات را در سینی فر پوشیده شده با کاغذ روغنی چیده و حدود ۴۰ دقیقه در فر از قبل گرم شده با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد (۴۰۰ درجه فارنهایت) قرار دهید تا بپزند. سپس سرو کنید.


کاناپ کوفته

مواد لازم:

گوشت گوساله (چرخ کرده): ۴۰۰ گرم
گوشت گوسفندی (چرخ کرده): ۲۰۰ گرم
تخم مرغ: یک عدد
فندق (پودر شده): ۲ ق س
نمک: به مقدار لازم
زیره (پودر شده): یک ق چ
فلفل سیاه (پودر شده): به مقدار لازم
فلفل قرمز (پودرشده): به مقدار لازم

مواد لازم میانی:

روغن زیتون: ۲ ق س
پیاز (خردشده): یک عدد
سیر (له شده): یک عدد
قارچ (خرد شده): ۲۵۰ گرم
برگ اسفناج: ۵۰۰ گرم
نخودفرنگی (پخته): یک ق چ
نمک: به مقدار لازم
فلفل سیاه (پودر شده): به مقدار لازم
فلفل قرمز (پودر شده): به مقدار لازم


طرز تهیه:

۱. گوشت گوساله و گوسفندی، تخم مرغ، فندق پودر شده، نمک، زیره، فلفل قرمز و فلفل سیاه را در ظر ف مناسبی با هم مخلوط کنید. مواد را به خوبی ورز دهید و به شش قسمت مساوی تقسیم کنید. آنها را کف دست خود شکل دهید و مانند قایق کمی گود کنید و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد (۳۵۰ درجه فارنهایت) قرار دهید.

۲. در این فاصله برای تهیه مواد میانی روغن زیتون را در ظرف مناسبی روی حرارت گرم کنید و پیاز و سیر خردشده را در آن تفت دهید. قارچ، اسفناج و نخودفرنگی را اضافه کرده و حدود ۲ الی ۳ دقیقه تفت دهید. نمک، فلفل سیاه و فلفل قرمز بزنید.

۳.این مخلوط را روی کاناپ های گوشت پخته شده بریزید وبه مدت ۲ الی ۳ دقیقه یا بیشتر در فر قرار دهید .سپس به صورت گرم سروکنید


سوفله رول بادنجان

مواد لازم:

بادنجان: یک کیلوگرم
پیاز (درشت خرد شده): یک عدد
گوجه فرنگی: ۵ عدد
سیب زمینی درشت (حلقه حلقه شده): ۲ عدد
سیر (اسلایس شده): ۴ الی ۵ حبه
روغن زیتون: به مقدار لازم
فلفل سبز: به مقدار لازم

مواد لازم کوفته:

گوشت گوساله (چرخ کرده): ۳۰۰ گرم
پیاز درشت (ریز خرد شده): یک عدد
برگ جعفری (خرد شده): ۲ ق س
نان خشک (پودر شده): ۲ ق س
نمک: به مقدار لازم
فلفل سیاه (پودر شده): یه مقدار لازم
زیره (پودر شده): به مقدار لازم

مواد لازم سس:

رب گوج فرنگی: یک ق س
روغن زیتون: ۳ ق س
آب: یک و یک دوم پیمانه


طرز تهیه:

۱. بادنجان ها را پوست کنده و آنها را به درازا به ضخامت ۵ میلی متر برش دهید. روی آنها نمک پاشیده و حدود یک ساعت کنار بگذارید. سپس با آب بشویید و با دستمالی تمیزخشک کنید. روی آنها را با برس روغن زیتون بمالید و در تابه سرخ کنید.

۲. پیاز را کمی در روغن تفت دهید و پسس به همراه برگ جعفری خرد شده به گوشت چرخ کرده اضافه کنید. پودر نان و چاشنی ها را اضافه کرده و مواد را به خوبی ورز دهید. گلوله های کوچکی از مخلوط گوشت جدا کرده و آنها را در برش های بادنجان سرخ شده بپیچید.

۳. سه عدد گوجه فرنگی خرد شده را به صورت یک لایه کف ظرف فر قرار دهید. پیاز درشت خرد شده را روی آنها بپاشید. سیب زمینی های حلقه حلقه شده را روی مواد چیده و در آخر رول های بادنجان را روی آن ها قرار دهید. حبه های سیر اسلایس شده، دو عدد گوج فرنگی حلقه حلقه شده و فلفل سبزهای از درازا برش خورده را در میان رول های بادنجان قرار دهید.

طرز تهیه سس:

رب گوجه فرنگی، روغن زیتون و آب را مخلوط کرده و روی مواد بریزید. روی ظرف را با فویل آلومینیومی بپوشانید و حداقل یک ساعت در فر از قبل گرم شده با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد (۴۰۰ درجه فارنهایت) قرار دهید. سپس فویل را برداشته و حدود ۱۵ دقیقه دیگر به پخت مواد در فر ادامه دهید. در صورت تمایل می توانید این غذای خوشمزه را با برنج یا نان سرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن